Martin a Eliška, hlavní hrdinové filmu, se poprvé setkávají na narozeninové party ve vybydlených prostorách brněnského nádraží. Mladá psycholožka hudebníka pozve na přednášku, kterou pořádá. Na Martina zapůsobí. On kolem ní krouží, ona ho loví.

Podívejte se na trailer k filmu

Zdroj: Youtube

Vyrazí spolu do plaveckého bazénu, na výlet za město a setkávají se i v Norsku. Po návratu domů zjišťují, že bez sebe nemůžou být. Je to jak z hollywoodské romance, jen v kulisách Brna. Každý příběh má ale své "ale". 

Román Jizva Danuty Chlupové, rodačky z Těšínska, je pro čtenáře příležitostí, jak se ponořit do událostí, které se odehrály v Životicích (dnes součást Havířova) během druhé světové války.
Nový román rodačky z Těšínska se odehrává v Životicích během druhé světové války

Takové jsou dějové kulisy filmu, který natočil režisér Jan Foukal a inspirací byla stejnojmenná kniha básní Martina E. Kyšperského a Aleny Černé.

Film má také zajímavý hudební background. Na jeho hudební složce a soundtracku se krom Kyšperského podíleli známý český zvukař a producent Ondřej Ježek, Albert Romanutti z kapely Bert & Friends, Jiří Konvalinka a Cyril Kaplan z kapel Vložte kočku a Mutanti hledaj východisko a další. 

Vstupenky na film jsou již v předprodeji, více informací ZDE.