1/11

Kill ‘Em All (1983)

close Kill ‘Em All (1983) info Zdroj: Se svolením Megaforce Records zoom_in Kill ‘Em All (1983)

Legendární debut Metalliky vyšel uprostřed parného léta roku 1983 u nezávislého labelu Megaforce Records. Rozpočet desky byl směšných 15 tisíc dolarů, pro tehdy dvacetileté týpky to ale byla ohromná šance. Ústřední duo Lars Ulrich a James Hetfield a basák Cliff Burton se však šance chopili navýsost skvěle.

Kill ‘Em All je syrová, řízná, velmi přímočará deska, která se však oproti tehdy populární druhé vlně punku vyznačovala daleko složitějšími kompozicemi a složitými riffy a sóly, které by v punkové skladbě nemohly vůbec fungovat.

Hlavními singly se staly skladby Whiplash a Jump in the Fire s překotnými riffy, které dodnes patří k nejsložitějším v metalové muzice.

Původní náklad byl 15 tisíc kopií pro americký trh, Metallica však posléze vyrazila na britské a evropské turné, na jeho konci v roce 1984 čily prodeje 60 tisíc kopií. Album se začalo znovu prodávat po fenomenálním úspěchu třetího alba Master of Puppets a potom také po vydání bezejménné desky z roku 1991 známé jako Black album. Stejně jako dalších desek Metalliky i Kill ‘Em All se tedy nakonec prodaly miliony kopií.

loading
arrow_left Předchozí
1/11
Další arrow_right