Seniorky o titul bojovaly během celého dne a porotu přesvědčovaly v několika disciplínách. Babičky tak během téměř celodenního klání soupeřily v rozhovoru, volné disciplíně, nechyběla dokonce ani promenáda ve vlastním kostýmu na netradiční téma. Tím byl Pohled do budoucnosti, aneb pohled do budoucnosti. Letošní klání pořádal orlovský dům seniorů Vesna.

„Nejvíce fandíme našemu želízku v ohni, paní Molinkové. Skvělé jsou ale všechny soutěžící,“ pochvalovala si jedna z obyvatelek pořádajícího domova Anna Michlíková. Ta sice nesoutěžila, ale měla s kolegyněmi na starost výrobu dárků pro ty nejlepší. Domácí seniorka Emilie Molinková (68 let) nakonec zabodovala dvakrát. Stala se Miss Sympatie, celkově se umístila třetí.

„A představte si, že musela dokonce těsně před vystoupením měnit repertoár. Původně měla nacvičené číslo Babičko, nauč mne charleston. To ale těsně před ní předvedla jiná soutěžící. Naše babička improvizovala a nebylo to vůbec poznat,“ radovaly se z úspěchu orlovské Miss Sympatie a třetí Miss seniorky její kolegyně. „Po celý den jsem jen obdivovala, s jakou odvahou a temperamentem se soutěžící prezentovaly a ještě se dobře bavily. Šlo také o to, odpočinout si a prožít netradiční a pěkný den. To vše se podařilo,“ kvitovala akci také ředitelka Vesny Jiřina Zdražilová.

Hlavní titul, tedy Miss seniorka, si nakonec z Orlové odvezla jednaosmdesátiletá Růžena Cimalová z havířovského domu seniorů. Druhé místo patřilo osmasedmdesátileté Anně Vitáskové z domova U jezera v Hlučíně, třetí místo obsadila již zmíněná reprezentantka Vesny. Putovní klání bude mít své pokračování. Další díl uspořádá Domov seniorů v Petřvaldě.