Expozice nazvaná Střípky z dějin Karviné navíc nyní prošla obnovou a dalo by se říct, že doslova voní svou čerstvostí.

„Veškeré textilní exponáty z výstavy byly odvezeny k restaurování a nahrazeny novými. Nemusíte se však bát, jde stále o historické kusy, ať jsou to šaty, pokrývky hlav či kněžská roucha. K jejich výměně dochází vždy po určité době, po kterou musí ve výstavní síni odolávat prachu a dalším vlivům," vysvětluje vedoucí karvinské výstavní síně Muzea Těšínska Hedvika Šlezar Zedová.

Spousta lidí z Karviné a okolí při tom možná ani netuší, co vše stálá expozice Střípky z dějin Karviné nabízí. Dozvíte se zde vše podstatné o vzniku a historii města, prohlídnete si mnohé zajímavé exponáty a také můžete zhlédnout i dokumentární film Karviná šedesátých let. A ačkoli jsme na muzejní půdě, nehraje se zde jen na data a údaje. V karvinské výstavní síni ví, že i historie se dá podat zábavně i poučně zároveň.

„Obsah výkladu přizpůsobujeme věku i zájmům návštěvníků. Můžeme se zde zaměřit na opravdu široké spektrum věcí a vytáhnout právě ty, které našeho návštěvníka budou nejvíce zajímat," říká zaměstnankyně muzea Kamila Příhodová.

„Velmi bychom zde uvítali větší zájem karvinských základních škol. Jsme připraveni přizpůsobit celou prohlídku věku dětí, celoročně pro ně chystáme řadu akcí a muzeum je tu od toho, aby sloužilo třeba i při hodinách výuky dějepisu a podobně. Dá se říct, že po dohodě s pedagogy ušijeme návštěvám škol program doslova na míru. Stačí zavolat či napsat a vždy se dohodneme," doplňuje vedoucí výstavní síně.

Kromě stálé expozice v současnosti Výstavní síň Karviná nabízí i výstavu O nožířství a damascénské oceli. Od 2. dubna zde proběhne série besed pro školy nazvaná Oslava Velikonoc, která seznámí žáky nejen s tradičními velikonočními zvyky našeho regionu. Do konce března je pro školy připraven i program Řemesla starého Fryštátu.