"V sobotu od 18 hodin vystoupilo v amfiteátru hudební seskupení Žalman a spol., tedy další interpret – po folklorním Valaškém vojvodovi - z oblasti nikoliv vážné hudby na letošních Hukvaldech,“ říká za pořadatele festivalu Bohumil Plchot. Podle jeho slov bude velmi očekávaným interpretem na závěr festivalu - příští sobotu - Jaromír Nohavica. Jeho vystoupení začne ve 21 hodin a jako předkapela se od 20 hodin představí Tomáš Kočko & Orchestr.

Závěrečný den festivalu, kdy vystoupí Jaromír Nohavica, provázejí mimořádná opatření. „Po celý den budou uzavřeny hrad i obora. Do hradu se dostanou pouze návštěvníci koncertu Lukáše Daňhela a Dechového kvinteta Phoenix, který se koná od 13 hodin v mottě, kteří předloží platnou vstupenku. Pokladna bude tentokrát u brány do obory,“ dodává Plchot. Pro ty, kteří přijdou na Nohavicův večerní koncert, se obora a prostor amfiteátru otevřou v 16 hodin.

Pořadatelé vyzývají účastníky koncertu, aby ve vlastním zájmu přišli včas. Počet míst k sezení je velice omezen, jedná se zhruba o 2000 míst. Doporučují vzít si s sebou karimatky, deky a podobně. V oboře nebude dovoleno tábořit, kouřit, ani tam donášet alkoholické nápoje včetně vína. U vchodu i v areálu se bude provádět kontrola dodržování těchto omezení. Současně pořadatelé žádají o udržování pořádku, používání košů na odpadky a dodržování pokynů pořadatelské služby. Koncert se koná za každého počasí. Vyhrazená parkoviště budou v provozu od 10 hodin dopoledne.