Byla to skvělá muzika. V průběhu dvouhodinového programu si publikum vyslechlo celou řadu krásných, oblíbených skladeb z Moravy, Slezska a Čech. Zpívali Milan Kolenčík, Dominika Hošová, Barbora Krayzlová a David Krayzel. Kapela Slatina připravila i překvapení. Zazněla píseň Dobrý den, majore Gagarine z dubna 1961, jejíž text napsal Pavel Pácl z Havířova.

Dechovka Slatina je z obce Slatina u Bílovce v okrese Nový Jičín. Byla založena v roce 1907 původně jako hasičská kapela. V současné době má 25 členů. Kapelníkem je Pavel Klein. Koncerty organizuje MKS v Havířově.

Pavel Pácl se narodil 26. ledna 1923 v Českém Těšíně. Se svou manželkou žil v Havířově. V šedesátých letech byl redaktorem a sportovním komentátorem Československého rozhlasu v Ostravě. Práci v rozhlase musel ukončit, když odvysílali příspěvek odsuzující vpád vojsk pěti států Varšavské smlouvy v čele se Sovětským svazem (SSSR, Bulharsko, Maďarsko, NDR a Polsko) do Československa. V letech 1971 až 1991 pracoval na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. V roce 1994 se stal docentem na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. Zemřel ve věku 81 let, 27. února 2013 v Havířově.

Ve Stonavě se konaly Dožínkové slavnosti, na které se sjeli lidé místní i z okolí. Návštěvníky čekal bohatý program, ochutnávky jídla a pití a průvod s přehlídkou.
OBRAZEM: Stonavou prošel dožínkový průvod