Repertoár byl různorodý, od klasických sborových písní až po úpravy skladeb rozličných žánrů. Hodinu a půl trvající program doprovázel burácející potlesk publika.

Zdroj: Deník/Josef Pintér

„Koncert byl zároveň i charitativní a výtěžek 7 699 Kč jsme věnovali rodině Terezky Hovadíkové, která s námi zpívá ve sboru. Její tatínek je po velmi vážném úrazu v roce 2013 nesamostatný a je odkázán na trvalou pomoc svých nejbližších. Peníze chtějí využít na opravu auta,“ uvedla Mokrošová.

Připomněla i jednu zajímavost. „Zdejší farnost letos slaví 70 let, takže jsme to oslavili společně jako 90,“ dodala obětavá a úspěšná sbormistryně. K výročí ji pogratuloval také hostitel koncertu, evangelický farář a sborový pastor Slezské církve evangelické a.v. Janusz Kożusznik.

Sdílená jízdní kola Nextbike, 15. dubna 2019 v Ostravě.
Bikesharing má v Havířově provozovat Nextbike. Podívejte se, kde budou stát

K TÉMATU

Z historie pěveckého sboru Gymnázia Komenského
Sbor byl založen na gymnáziu ve školním roce 1998/99. Zpočátku se jednalo o komorní sdružení s převahou dívčích hlasů. Od roku 2014 sbor zpívá v klasické smíšené podobě. V současnosti má přes 40 členů z řad studentů a absolventů gymnázia, účinkuje nejen na akcích, které pořádá gymnázium, ale připravuje také řadu vystoupení v rámci města a blízkého okolí. Pravidelně se sbor zúčastňuje sborových přehlídek a festivalů. Mezi zatím největší úspěchy patří umístění ve zlatých pásmech v celostátních kolech přehlídek gymnaziálních pěveckých sborů Gymnasia Cantant 2018, 2019 v Brně a Opava Cantant v Opavě a také zisk stříbrného pásma na Mezinárodním festivalu adventní a vánoční hudby s cenou P. Ebena v Praze 2017 a 2018. Získali také řadu zvláštních ocenění, například za práci s mládežnickým sborem, za dirigentský výkon, za hlasovou přípravu, za interpretaci povinné skladby. Sbor pracuje od svého založení pod vedením Sylvy Mokrošové.