close Finalistky a náhradnice pro Miss Reneta 2014. zoom_in

close Miss Reneta. zoom_in

Výběrová kola se konala v Polsku, na Slovensku a v Praze. K vybraným finalistkám bylo v sobotu vybráno posledních 7 a náhradnice.

Soutěž pořádá Střední škola Havířov-Prostřední Suchá. Letošní roční nese motto Galerie snů. Zájem dívek o účast v prestižní soutěži je velký. Jen v sobotu se v Havířově před porotou představilo 43 dívek. Mnohé už mají se soutěžemi krásy nebo modelingem zkušenosti a účast v Miss Reneta berou jako další zkušenost a šanci na úspěch.

"Děvčata se dnes představila v osobnostním projevu, rozhovoru a v plavkách. Ze 43 dívek jsme vybrali 7 finalistek a jednu náhradnici. Celkem tedy máme 12 finalistek a dvě náhradnice," řekl hlavní organizátor soutěže Libor Lenčo. 

Poslední casting byl současně prvním dnem třídenního soustředění. Jeho součástí je fotografování finalistek, příprava finálový večer, včetně nácviku pohybových disciplín.

close Výběr finalistek Miss Reneta 2014. zoom_in

Finále se bude konat v pátek 4. 4. 2014 od 19 hodin v Kulturním domě Leoše Janáčka a vedle samotných soutěžících finalistek ho okoření moderátor Jan Čenský společně s vystupujícími Gabrielou Gunčíkovou, Josefem Lauferem, Vladimírem Hronem, Dea Men, Permoníkem a dalšími. 

.