Hudební přehlídka, kde tradičně vystupují i polské kapely, pořádá místní skupina PZKO Karviná-Fryštát a letos se koná už po dvanácté. A po covidových odkladech a přesunech má akce opět červnový termín.

Také letos dali organizátoři prostor mladým polským kapelám, kterými budou Kambo a Stach Bukowski. Legendy polského roku bude reprezentovat kapela IRA, která měla vystoupit už loni, ale kvůli změnám termínu z toho sešlo.

V Karviné na Lodičkách se konal 11. ročník česko-polské hudební přehlídky Dolański Gróm. Hlavními hvězdami byli Ewa Farna a britský zpěvák Ray Wilson.
Ewa Farna a Ray Wilson roztančili karvinské Lodičky na Dolańském Grómu

„Pro fanoušky slovenské kapely Team, v jejímž čele stojí od konce 80. let zpěvák a kytarista Pavol Habera, je to jedna z výjimečných příležitostí, vidět tento soubor letos v Česku na koncertním pódiu,“ říká za organizátory Haberova karvinského vystoupení Lešek Koch. Kromě Karviné letos Team s Haberou vystoupí podle zatímního rozpisu v Česku pouze na konci července v Liberci na festivalu Benátská!

Karvinský hudební festival Dolański Gróm se letos koná v sobotu 18. června v areálu Lodiček v parku Boženy Němcové.

Velkoformátové fotografie na plotě v centru Karviné připomínají uplynulé ročníky hudebního festivalu Dolański Gróm.
Fotografie připomínají střípky z festivalu Dolański Gróm

V minulých ročnících v Karviné v rámci tohoto festivalu vystoupila např. Ewa Farna, britský zpěvák Ray Wilson, David Koller nebo polské rockové legendy Lady Pank nebo Perfect.

V rámci předprodeje je stále k dispozici omezený počet vstupenek za zvýhodněnou cenu 390 korun. Koupit se dají v síti Ticketportal.cz. Osoba na invalidním vozíku v doprovodu dospělé platící osoby mají vstup zdarma. Více informací na www.grom.cz.