Přihlašovací formulář na stránkách soutěže www.lihen.cz už existuje a první skupiny se už hlásí, aby mohly vyhrát ceny v hodnotě bezmála sto tisíc korun a v případě úspěchu v soutěži vystoupit na řadě významných festivalů a akcí. Poslední ročník zaznamenal největší počet přihlášených skupin v historii, celkem 430. Zvítězila v něm polská kapela Eleanor Gray.

V patnáctém ročníku dochází k několika změnám. Pořadatelé se po letech opět dohodli na spolupráci s klubem Barrak. „Věrni však zůstaneme prostorám, kde soutěž probíhala v tomto roce havířovskému Jazz clubu, klubu Barrocko v Třinci či olomouckému Bounty Rock Café. Celkem se budou v těchto klubech moci návštěvníci těšit na 34 koncertů," uvedli pořadatelé.

Finále jako Open Air

Další příjemnou změnou zřejmě bude velké finále soutěže, na kterém již také pořadatelé pracují. „Rádi bychom velké finále pojali jako Open Air," řekl za pořadatele Marek Slonina.

Systém soutěže bude stejný jako v tomto roce. „V této chvíli stačí vyplnit na www.lihen.cz jednoduchý formulář s pár větami o kapele a přiložit jednu MP3 nahrávku co nejvíce specifikující hudební styl a um kapely. Tím dojde k přihlášení do soutěže. Na začátku ledna 2016 proběhne první kolo výběru kapel do prvních dvou základních kol, druhé závěrečné pak proběhne na začátku února 2016," popsal průběh soutěže Marek Slonina. Nejpodrobnější informace o soutěži najdou zájemci na www.lihen.cz.