Bonusový díl (jedenáctý): Motorkáři dorazili v košilích

Po boku Karla Gotta jsem nejednou zažil prekérní situaci. Třeba když k nám v Českém Krumlově přistoupila skupinka opilých a zřejmě i jinak posilněných lidí. Mistr vždy dokázal pohotově vyhodnotit situaci a svoji otevřeností si získal téměř každého.

Často jsem slýchal, že Gottovi fandí jenom ženské. Což samozřejmě není pravda a přesvědčil jsem se o tom na koncertu v roce 2014.

Když jsem si procházel před koncertem kompletně vyprodanou halu v Pardubicích, všiml jsem si tří chlapů v bledě modré košili s černým motýlkem, jak postávají u mantinelu a baví se o hokeji.

Sám sebe jsem se ptal, zda si nespletli koncert. O to více jsem byl překvapený, když jich v řadě nakonec sedělo šest vedle sebe. O přestávce za mnou jeden z nich přišel.

Představil se mi jako motorář Lukáš Morávek, který na koncert přišel s kamarády. Upřímně se mě zeptal, zda by o přestávce nemohl s kamarády navštívit v šatně Mistra. Další dva jeho kolegové se přidávali se slovy, že manželky nechali doma a že to pro ně bude pořádné překvapení, až jim o setkání s Mostrem budou doma referovat.

Na tomto turné panovaly v zákulisí přísnější podmínky, aby se někdo z týmu, nedejbože samotný slavík, nenachladil. Přesto jsem se šel zpěváka zeptat a ten chtěl ty drsné chlapce vidět. Na zpěvákovu otázku, proč s sebou nevzali i manželky, mu motorkáři odvětili, že někdo přeci musí doma hlídat děti.

Jiří Krušina – rodák z Opavy začal s Karlem Gottem spolupracovat jako novinář a fotograf Deníku v roce 2004. Absolvoval s ním několik turné a řadu samostatných koncertů po Česku, Slovensku i Německu. Jako člen zpěvákova týmu ho doprovázel na turné v USA a dokumentoval také zpěvákovu poslední návštěvu Ruska v roce 2013. Spolupráci ukončilo v roce 2015 zpěvákovo onemocnění. V současné době působí Jiří Krušina jako tiskový mluvčí nemocnic v Opavě a Krnově.

Karel Gott
Zemřel Karel Gott. Slova jsou zbytečná. Byl to Pan Noblesa, truchlí osobnosti
Snímky z akce Zlatý slavík, která se konala na přelomu března a dubna 1965 v Jeseníku.
Na Karla Gotta vzpomínají i v Jeseníku. Převzal si zde Slavíka