Ale nebude sama, společně s ní dorazí další velká jména světa kinematografie, sestra Agnieszky Hollandové Magdalena Łazarkiewicz, dcera Kasia Adamik a manžel Laco Adamik. Tedy celý filmový rodinný klan.

Pravděpodobně nejfilmovější rodina nejen v Polsku se v Těšíně zúčastní filmových projekcí, ale i doprovodných akcí festivalu Kino na hranici.

V Těšíně si připomenou Švejka.
Filmové Kino na hranici letos uvede retrospektivu děl Jaroslava Haška

„S nápadem uspořádat tuto retrospektivu přišla ředitelka festivalu Jola Dygoś. Uděláme přehlídku uměleckých počinů celé slavné rodiny. Krásnější dárek k výročí festivalu jsme snad ani našim divákům nemohli dopřát,” říká Łukasz Maciejewski, polský programový ředitel Kina na hranici.

Těšínský festival Kino na hranici bude jedinečnou příležitostí seznámit se s tvorbou celého filmového klanu takto komplexně, včetně besed a rozhovorů se samotnými tvůrci. Jeho hosty budou už tradičně režiséři, producenti, kostýmní výtvarnice, kameramani i zvukaři.

Herec Jaromír Hanzlík byl jedním z hostů filmové přehlídky Kino na hranici v Těšíně.
Zahájeno. Těšín se ponořil do světa filmu

O Agnieszce Hollandové se ví, že miluje Česko, kde filmařinu vystudovala. Režírovala Leonarda di Capria, získala Zlatý glóbus i Českého lva za film Hořící keř. Byla nominovaná i na Oscara.

Slavnostní 25. ročník mezinárodního festivalu Kino na hranici v polském Těšíně a Českém Těšíně proběhne od 29. dubna do 3. května. Akreditace jsou již v prodeji.