Je tu léto a v Karviné budete vystupovat pod širým nebem. Kde nejraději hrajete? Venku, v klubech nebo ve velkých halách?
Stefan Machel: Velmi rád hraju na otevřených scénách, protože tam akustické limity sálu nekazí zvukovou stránku koncertu. Navíc mi vyhovuje festivalová atmosféra. Ani deště se nebojíme, protože když TSA začne hrát, určitě nebude pršet.

Publikum v českém Slezsku kapelu TSA dobře zná. Jak naopak kapela zná své publikum na české straně hranice? Pokud vím, máte v Ostravě dokonce svůj fanklub…
Machel: V Česku jsme vystupovali mnohokríát a víme, že tady můžeme počítat s dobrým přijetím publika. V okolí Ostravy bydlí mnoho našich fanoušků, kteří mají neformální fan klub a čast z nich jezdí i na naše koncerty v Polsku. Teď máme možnost se snimi opět setkat na české straně. Víme, že nás čekají, proto opět zahrajeme nejlíp jak umíme.
Andrzej Nowak: S TSA jsem hrál v Česku několikrát a velmi rád na ty koncerty vzpomínám. A když si vzpomenu, jak nás přijali naši fanoušci, očekávám to podobné i tentokrát.

Kapela po comebacku hraje ve své původní sestavě z 80. let. Čím to, že se vám podařilo zase dát dohromady a poslední roky hrát „jako zamlada"?
Machel: To byl impuls. Na jedno vystoupení se sešla celá původní sestava kapely, a zjistili, jsme, že to fumguje. Jen v tomto složení je cítit sílu naší hudby a fandové to ocení nejvíc. Chceme v tomto složení hrát až do konce světa.

Poslední řadovou desku kapela vydala před 13 lety. Může se fanoušek TSA těšit na novou desku?
Machel: TSA nahrává jen tehdy, když si myslí, že má opravdu má co říct. My také čekáme na ten moment, a věříme, že brzy přijde.

Na co se mohou fanoušci těšit na karvinském koncertě? Uslyší kromě starých a žádaných hitů také nějaké nové skladby?
Machel: Určitě zahrajeme skladby z poslední desky i klasiku z 80. let. Dá se očekávat i spontánní improvizace, protože každý koncert TSA je unikátní a posluchači mohou vždycky počítat s překvapením.
Nowak: Na koncertech hrajeme skladby, které jsme vydali během kariéry. Ještě jsem se nesetkal s kapelou, která hraje nové písmničky před uvedením nové desky a ani my tento zvyk měnit nebudeme.