Páteční program tak patřil kapelám WooDoo, Prowizorium a Fuga. Večer se pak vystřídaly skupiny Akurat z Polska, Vypsaná fixa, Kryštof, Michal Prokop a Framus 5. Hvězdou večera bylo slovenské seskupení Horkýže Slíže. Dva dny plné hudby okořenil také doprovodný program. Kromě sportovních klání se účastníci mohli zapojit do souteží v pojídání tyčinek nebo pití lahodného moku.

Festival kromě ojedinělé návštěvnosti přinesl také několik zajímavostí. K názvu Štěrkovna Open Music přibyla značka Klasa, která je oceněním především pro potraviny. Organizátoři akce se ji rozhodli představit hlavně mladým lidem. Další ojedinělostí festivalu byl vstup zdarma pro lidi upoutané na invalidní vozík. Navíc se mnozí dostali přímo před pódium, kde jim nikdo nebránil ve výhledu.

Štěrkovna byla ukončena v sobotu okolo druhé hodiny ranní, kdy vystoupila polská skupina TSA. Do varu návštěvníky předtím dostaly kapely No Name, Pražský výběr II, Janet Robin a November2nd a slovenská Peha. Akci netradičně doplnil místní Orchestr Vejvanovský, který zahrál skladby od Vivaldiho.