Ve sportovních tancích, které se skládají z latinskoamerických a standardních tanců, budou tanečníci bojovat v osmi soutěžích. Své síly poměří v obou tanečních kategoriích dvě skupiny juniorů, mládež a dospělí.

"Z první světové padesátky se v sobotu a v neděli představí ve vítkovické ČEZ Aréně hned dvanáct tanečních párů," řekl hlavní organizátor soutěže František Davídek a dodal, že soutěž začne v sobotu v 11 hodin dopoledne, v neděli o hodinu dříve. Hlavní program pak v sobotu začne v 16.30 hodin a v neděli ve 14 hodin.

"Očekáváme velkou návštěvnost, zatím se nestalo, že by v minulých ročnících přišly méně než dva tisíce lidí," dodal Davídek.

Špičkově obsazená Czech Dance Open se v Ostravě koná pravidelně. "Jako jediná země východního bloku kromě Ruska jsme dokonce pořádali v ČEZ Aréně také mistrovství světa v latině," pyšní se Davídek a doplňuje: "Taneční soutěž je vždycky velká show. Je to zábava i sport, podívaná, dobrá hudba i sportovní atmosféra."

Celá soutěž se ponese v duchu motorshow, takže k vidění budou už tradičně nádherné motocykly. Program zpestří také hudební skupina AC DC revival. Jako zkušený pořadatel mnoha vrcholových tanečních soutěží je Davídek přesvědčen, že jejich vysoká společenská úroveň publikum kultivuje a vydatně přispívá ke zvyšování jeho kulturní úrovně.

A co dodat? Snad jen to, že v mezinárodní porotě, jejímž předsedou bude Spaeker Heinz z Německa, zasedne celkem jedenáct porotců z jedenácti zemí.

Program

Soutěže - sobota
IDSF Open - Juniors I, Standard, 11-15 hodin
IDSF Open - Juniors II, Standard, 11-15 hodin
IDSF Open - Youth, Standard, 16:30-23 hodin
IDSF International Open - Adults, Latin, 16:30-23 hodin

Soutěže - neděle
IDSF Open - Juniors I, Latin, 9:30-13 hodin
IDSF Open - Juniors II, Latin, 9:30-13 hodin
IDSF Open - Youth, Latin, 14-22 hodin
IDSF International Open - Adults, Standard, 14-22 hodin