O dobrou zábavu se postarali hudebníci, školáci, mažoretky a svým dílem přispěly také prodejní stánky pestrou paletou občerstvení. V průběhu víkendového dne se postupně vystřídaly dechová hudba Těrličanka, soubor lidových písní a tanců Hlubina a k tanci až do pozdních nočních hodin hrála skupina Raffael Music Band. Příjemným zpestřením byly svým šarmem a uměním mažoretky. Žáci místních mateřských a základních škol se početnému publiku představili odpoledne v kulturním domě pořadem plným písní, hudby, tance a také nejrůznějších pohybových aktivit.

Všude vládla skvělá atmosféra a dobrá nálada. „Vítaní léta již tradičně nabízí dobrou zábavu. Letos, až na malý zkrat, přálo také počasí,“ poznamenala krátce Těrličanka Olga Majerová. Spokojeni byli rovněž bratři Skotnicovi. „Hlavně, že neprší. Vystoupení dětí bylo perfektní. Těrlické slunko je i příležitostí k setkání přátel, známých a rodin, v příjemném prostředí s dobrou hudbou,“ uvedli sourozenci. Obohacením sobotního podvečera byla vernisáž výstavy olejomaleb a kreseb mladého talentovaného malíře a studenta Vysokého učení technického v Brně Jana Meleny. Kolem třiceti jeho obrazů zdobí malý sál kulturního domu. Organizátoři nezapomněli ani na bohatou tombolu, ve které si mohli šťastní výherci odnést kupříkladu stan se dvěma spacími pytli, peněžní poukázku na tisíc korun, či vysavač a mnoho dalších praktických věcí.

„Mám radost, že přišlo hodně lidí. Všem patří velké poděkování. Myslím si, že i program zaujal. V případě nepříznivého počasí jsme byli připraveni na alternativu, že se přesuneme do kulturního domu. Nakonec ale vše dobře dopadlo. Mým osobním přáním je, aby slunko nad Těrlickem hřálo a zářilo po celý rok a obyvatelé naší krásné obce žili spokojeně,“ řekla starostka obce Lydie Vašková.