V suterénu, kde se dříve nacházela kotelna na pevné palivo, nyní roste zázemí pro stovku diváků a herce. Nazývá se Kotelna.

„Přednostně bude prostor samozřejmě určen pro početná představení divadla Bajka, která hraje v českém i polském jazyce. Získáme tím ale také místo pro konání komorních představení či společensko-kulturních akcí i prostor, který budeme moci využít například během konání pravidelného listopadového Festivalu divadel Moravy a Slezska, jehož jsme pořadatelem," vysvětluje Iris Heclová, provozně-ekonomický náměstek Těšínského divadla.

Kromě hlediště a míst pro diváky bude prostor vybaven dvěma šatnami pro herce, sanitou, místem pro technickou obsluhu jeviště a malou halou se šatnou a sociálním zázemím pro diváky. Aby se tu mohla konat představení, bude místo nově vybaveno i osvětlovací a zvukovou technikou. Zajímavostí, které umožní měnit dispozice celého prostoru podle potřeb jednotlivých představení, budou takzvané serapidy čili zdvižné plošiny. Jejich zapojení dovolí upravit výšku jeviště i hlediště.

Podle ředitele divadla Karola Suszky to bude nejmodernější scéna svého druhu v republice. Dokonce bude mít pohyblivé hlediště.

Na budoucí malé scéně se momentálně stále pracuje, probíhají tam hrubé stavební práce. Kompletně dokončena má být na jaře příštího roku.

„Původní návrh vytvořil Krzysztof Małachowski, projektoval architekt Jiří Klimek," doplnila Iva Lupková, tajemnice Těšínského divadla.

Zřizovatelem Těšínského divadla je Moravskoslezský kraj, což znamená, že financuje nejen jeho provoz, ale také veškeré opravy a investice, které na jeho půdě probíhají.

GABRIELA CICHÁ