„Příprava na zahájení nové sezóny vždy trvá po celý rok. Ještě před prázdninami se plánuje pravidelné zkoušení, které je před divadelními prázdninami nutné, abychom stihli nacvičit nový repertoár,“ řekla šéfka obchodu a marketingu Těšínského divadla Kateřina Mertha s tím, že nová divadelní sezóna už de facto běží od 20. Srpna.

Ředitel Těšínského divadla Petr Kracik ji slavnostně otevřel se všemi, kteří mají s divadlem něco společného, a prozradil připravované novinky - například nové divadelní vizuální rozhraní. To obsahuje například nové logo Těšínského divadla nebo nové plakáty. Ty by měly být zveřejněny s novým rokem. „Už nyní ale spouštíme nový online rezervační systém, který pojme všechny požadavky, které má divadlo zájezdového charakteru,“ dodala Mertha.

Komedie a pak Mefisto

V sobotu 7. září tedy bude novou sezónu otevírat odlehčená romantická komedie Láska mezi nebem a zemí, která byla pro tuto příležitost vybrána právě pro svou nenáročnost. „Hlavní aktéry hrají Ondřej Frydrych a Eliška Adamovská, dva duchy, kteří jsou významným pojítkem v příběhu pak ztvární manželské herecké duo Zdeněk Hrabal a Šárka Hrabalová, kteří jsou stálými a dlouhodobými členy našeho souboru,“ potvrdila Kateřina Mertha.

Druhou premiérou bude ve druhé polovině září hra Mefisto, jejíž obsah bude mnohem těžší a náročnější než komedie Láska mezi nebem a zemí. „Diváci se v tomto případě mohou těšit nejen na herecké výkony, ale také na scénu, která bude velice majestátně výtvarně pojata. Pojetí scény vychází z představy, jak by mohlo vypadat prostředí v Goethově dramatu,“ doplnila Mertha.

Vedení Těšínského divadla věří, že letošní sezóna bude úspěšná. „Myslíme si, že po loňském roce, kdy došlo k několika dramaturgickým změnám, už letos nic takového nehrozí a my nabídneme divákům žánry všeho druhu, tak, abychom každému opravdu vyšli vstříc,“ podotkla Kateřina Mertha.

Program všech scén těšínského divadla je na webových stránkách divadla.

Vítání prvňáčků na karvinské ZŠ U Studny.
OBRAZEM: Prvňáci šli do třídy špalírem nových spolužáků