Knihovna připravila pro své návštěvníky ve všech odděleních řadu akcí, při kterých budou uspokojeny všechny jejich smysly. V pobočce na Werichově ulici se každý den nejen čte, ale také vaří a peče. Včera se zde po pohádce Jak pejsek s kočičkou pekli dort zdobily a ochutnávaly právě dorty. Zájemci se také mohou stále zapojit do literární soutěže Mňamka, nebo luštit hádanky, které jsou zveřejněny na internetových stránkách www.knih–havirov.cz.

Tradičně je vyhlášena týdenní amnestie pro zapomnětlivé čtenáře ve všech pobočkách knihovny, kdy mohou vrátit čtenáři knížky bez zaplacení upomínek. Amnestii každým rokem využívá několik desítek, většinou dětských čtenářů.

Knihovnický týden vyvrcholí v sobotu 6. října. V sále Základní umělecké školy Leoše Janáčka na Vrchlického ulici vypukne v 16 hodin čtvrtý DIKNIBÁS, který pořádá půjčovna pro dospělé na Šrámkově ulici. Milovníkům hezkého slova se představí literáti z havířovské skupiny S.P.I., vystoupí divadla Tom a Jeff z Havířova, Jiříkovo vidění z Ostravy a o hudbu se postará bluegrassová skupina Křeni.