V Karviné 20. června vystoupí zpěvák legendární skupiny Genesis Ray Wilson. Navíc hity art a pop rockové kapely Genesis zazní v doprovodu symfonické sekce.

Jednapadesátiletý skotský zpěvák, který v letech 1996 až 1998 zastoupil Phila Collinse na postu zpěváka v legendárních Genesis, s kapelou nahrál desku Calling All Stations (1997). V Karviné zazpívá největší hity Genesis i skladby ze svých sólový desek, včetně těch, kterou nahrál a nazpíval ve spolupráci s kapelami Stilstkin a Cut.

Jeho nejnovější album s názvem Upon My Life vyšlo koncem října a je průřezem tvorby dvacetileté zpěvákovy kariéry bez Genesis. Wilson je velmi populární mimo jiné v Polsku, kde je častým hostem v rozhlasových pořadech, koncertuje a účastní se některých tamních charitativních projektů.

Klub Backstage Dokořán nabízí po celou mimoletní sezonu otevřený kulturní program i příjemné prostředí k posezení.
Karviná má nový klub, kam se chodí na večerní party i na ranní snídaně

Kvalitní rockovou hudbu ale přivezou i polské kapely – Łukasz Drapała se skupinou Chevy a IRA, kapela, která v příštím roce oslaví 33 let tvůrčí práce a patří k nejpopulárnějším hvězdám polského rocku. V Karviné zazní největší hity kapely, jako Můj dům, Naděje nebo Vezmi mě. Poslední studiové album IRA s názvem My je z roku 2016 a má velmi ostrý rockový zvuk.

Festival Dolański Gróm, organizuje už po jedenácté Místní skupina PZKO v Kar-viné-Fryštátě, proběhne na tradičním místě, v areálu Loděnice v Parku Boženy Němcové v Karviné. Koupit si vstupenky za zvýhodněnou cenu 250 korun je možné už nyní možné na www.ticketportal.cz.

Také do dávného podzemí Fryštátu zavítala karvinská kapela All Skapone´s při natáčení nového klipu. Po pátečním natáčení pak kapela vylezla ze sklepa a odehrála koncert v legendární pivnici Na Bečkách.
Odvážné děti kolem kapely All Skapone´s se nebály točit klip ani ve sklepení