Soutěž pořádá Střední škola v Prostřední Suché. Dvanáctka finalistek z Česka, Slovenska a Polska dolaďuje choreografii svých společných i sólových výstupů. Ve středu odpoledne se Deníku svěřily, jak si užily celé období od počátečních výběrových kol.

„Asi nejvíce jsem si užila pobyt v Praze, kde jsme malovaly s brýlemi pro virtuální realitu,“ řekla Veronika Koláčková. „Pro mě bylo největším zážitkem vůbec první profesionální focení,“ přiznala |Denisa Ryndová, zatímco Anna Sobková ocenila setkání s osobnostmi módního světa, včetně Pavla Bauera. „Já jsem si užívala focení, nácvik choreografie i společnost holek a týmu,“ vyzdvihla Claudia Shabani. Ve všem shonu si Markéta Chytilové pochvalovala chvilku, kdy si se spolusoutěžícími mohli po nákupu všelijakých dobrot odpočinout a Monika Árvaiová přiznala, že až při této soutěži byla poprvé v životě v solariu. Wiktoria Marek si užila fotografování, těší se na módní přehlídku a věří, že jako jediná bude dobře reprezentovat Polsko.

„Letos se do soutěže, který nese motto virtuální proměny, přihlásilo 128 dívek. Výběrová kola se konala v Praze, Žilině a Havířově. Do finále bylo vybráno 9 dívek z Česka, dvě Slovenky a jedna Polka. Všechny finalistky absolvovaly tři soustředění,“ uvedl šéf soutěže Libor Lenčo.

Více informací a fotografie jednotlivých finalistek najdete na stránkách https://www.missreneta.cz/

Miss Reneta bude vyhlášena v pátek večer ve finále zhruba tříhodinového večera, kterým bude provázet Jan Čenský a jako hosté se v něm představí Vojtěch Drahokoupil, Eliška Rusková, Vojtěch Michalíček, Vladimír Hron, Taneční skupina Radost a Impuls, Z Show, DJ Lowa.

Deník je mediálním partnerem a už v pátek přinese zprávu o výsledku soutěže.

Připomeňte si ve fotogalerii loňský ročník. 

Nový skiagraf v havířovské nemocnici.
Pacienty v havířovské nemocnici rentgenuje zbrusu nový skiagraf
Zdroj: Youtube