Tato společná přehlídka tvorby amatérských fotografů sdružených ve fotoklubech ostravského, karvinského a těšínského regionu se koná již od roku 2005 pravidelně ve dvouleté periodě. Pořadatelem je, stejně jako u předchozích ročníků, Fotoklub Havířov.

„Přípravy na tuto velkolepou akci trvaly přibližně půl roku. Letošní výstavy se zúčastní 10 fotoklubů. Bude mezi nimi také fotoklub BTF Bielsko-Biała z Polska, který přijal stejně jako v roce 2013 naše pozvání.

Se svou tvorbou se představí více než 80 autorů, každý návštěvník tak bude mít možnost si v pestré paletě námětů a žánrů vybrat to, co je nejbližší jeho zájmu a vkusu," přiblížil Radislav Hájek za organizátory.

V rámci výstavy také proběhne doprovodná celodenní akce pro všechny fotografy a příznivce fotografování ls názvem ZONER fotoDEN, a to v sobotu 18. dubna od 9 do 18 hodin v prostorách KD Leoše Janáčka. Pro zájemce je připraven bohatý program.

Podrobné informace o výstavě i doprovodné akci jsou uvedeny na stránkách www.fotoklub-havirov.cz. Vernisáž začíná v 17.30 hodin. Výstava potrvá do 27. dubna.