Jasno naopak mají reprezentanti stran bývalé vlády Jaroslav Krupka z ODS a Renáta Witoszová z TOP 09: vládu nepodpoří. „Ne všichni členové nové vlády jsou pro mě zárukou kvalitního programu," tvrdí Renáta Witoszová.

Stejně tak sociálnědemokratický poslanec Ladislav Šincl svůj hlas vládě nedá.

To jeho stranický kolega z Bohumína Alfréd Michalík se nechal slyšet, že se mu nová vládní sestava líbí a dokonce zná některé její členy.

„Mohu říci, že někteří z ministrů mají mou důvěru. Ovšem rozhodující bude, jak se dohodneme v poslaneckém klubu, který se sejde v úterý. Pokud se usneseme, že vládu nepodpoříme, tak to musím respektovat i já a podle toho hlasovat," říká Michalík.

Ani poslankyně Jana Drastichová (VV) zatím jasno nemá a chce o novém personálním obsazení vlády diskutovat s kolegy.

„Neznám všechny ty lidi, a proto si ráda poslechnu názory a zkušenosti mých kolegů, a podle toho, co si řekneme na klubu, tak budu hlasovat," řekla Jana Drastichová.

Trvá každopádně na tom, že úřednická vláda je lepší než ta, která vedla zemi doposud.

Havířovský poslanec za ČSSD Břetislav Petr čeká, s jakým programem přijde nová vláda, a podle toho se rozhodne, zda jí dá důvěru.

„Záležet bude nejen na atraktivitě programu, kterým si vláda bude chtít přízeň sněmovny získat, ale také na rozhodnutí klubu sociálnědemokratických poslanců, zda vládu podpořit, nebo ne," dodal Břetislav Petr.

Bývalá havířovská primátorka a poslankyně za KSČM Milada Halíková pro MF DNES uvedla, že rozhodnuta není. Její konkrétní vyjádření se Deníku však sehnat nepodařilo, protože ve středu nebyla dostupná na mobilním telefonu.