Start i cíl závodu bude v prostoru bývalého autobusového stanoviště. V 11 hodin odstartuje kategorie Junior a v 15.30 hodin bude následovat kategorie Ženy U23. Závodníci projedou kolem SPŠ přes sídliště Riviera a budou pokračovat po výpadovce do Frýdlantu nad Ostravicí, kde se u čerpacích stanic, před odbočkou na Čeladnou, otočí a po stejné trase se vrátí zpět.

Pořadatelé začnou prostor startu, cíle i trasy závodu uzavírat už v šest hodin ráno. Dopravní omezení potrvají až do 18 hodin. V rámci komunikace I/56 (výpadovka na Frýdlant nad Ostravicí) bude uzavřen pravý jízdní pruh ve směru od Frýdlantu do Místku. Toto opatření si vyžádá také uzavření křižovatek po trase, tedy pravých odbočení a nájezdů. Doprava bude obousměrně vedena v druhém jízdním pásu.

V městské části Místek se závod nejvíce dotkne života na sídlišti Riviera a okolí Národního domu. Pouze částečně a v jednom směru bude průjezdná ulice 28. října, a to od SPŠ po ulici Frýdlantská. Z ulic Mozartova, 1. Máje, Beethovenova, V. Talicha, J. Myslivečka bude výjezd možný pouze vpravo. Obyvatelé Staré Riviery, ulic Ke Splavu, Březová, Říční a U Ostravice budou moci projet pouze po staré cestě přes Bašku a Staré Město.

Neprůjezdné budou ulice Myslbekova, Fr. Šrámka a Křížkovského. Ulice Třebízského, Politických obětí, Palackého, Sv. Čecha, Bezručova (za SPŠ), prostor kolem Nové scény Vlast a výjezdy na ulici 28. října ze strany od řeky budou pro dopravu taktéž zcela uzavřeny.

Dopravní omezení se dotkne také cestujících MHD. Veškeré zastávky autobusů na ulici 28. října a Politických obětí budou zrušeny bez náhrady. Je zapotřebí počítat také s tím, že autobusy budou mít na dotčených linkách rozdílné dojezdové doby oproti jízdnímu řádu.

Náměstek primátora Karel Deutscher řekl, že do všech schránek domácností v dotčené lokalitě budou doručeny podrobné informace o dopravním omezení v souvislosti se závodem. Informovány o něm budou ze strany magistrátu také subjekty působící v dané lokalitě. „Jedná se o prestižní cyklistický závod, který bude jistě zajímavý i pro přihlížející. Jsme si vědomi toho, že dopravní omezení není mezi občany populární, a za případné komplikace se jim omlouváme. Zároveň ale věříme, že tento svátek cyklistiky potěší všechny příznivce tohoto krásného sportu a přispěje k propagaci našeho města ve světě," dodal náměstek primátora Karel Deutscher.