Oprava atletického stadionu začíná uzavřením smlouvy o dílo s akciovou společností Prostavby. Dlouho plánovaná rekonstrukce stadionu a tribun představuje zakázku za 35 milionů korun včetně DPH. Dokončení modernizace je plánováno na květen příštího roku.

„Během příštích dvanácti měsíců dojde k rekonstrukci běžeckého oválu. Jeho typ i počet drah zůstanou zachovány, ale současnou škváru však nahradí povrch z polyuretanu. Ten bude aplikován také v multifunkčních sektorech pro technické disciplíny,“ uvedla vedoucí krnovského odboru veřejných zakázek Klára Hazuchová.

Dříve narození Krnované mají stadion spojený se Spartakiádou. Takto vypadala v roce 1965.Zdroj: Stanislav Bačovský

Travnaté hřiště počítá s automatickým zavlažováním. „Travnatá plocha bude sloužit jako dopadová plocha pro vrhačské disciplíny a také jako fotbalové hřiště,“ dodává Hazuchová.

Součástí stavby je také dešťová kanalizace, rekonstrukce tribun, včetně výměny sedadel a oprava venkovních schodišť. Jen házenkářské hřiště uvnitř oválu se opravovat nebude, ale bude zrušeno.

„Opravený bude jen atletický stadion. Co se týká rekonstrukce sportovní haly, tam jsme teprve u zpracování projektové dokumentace,“ doplnil starosta Tomáš Hradil.