„Zimní sezona sice tentokrát začala pozdě, ale nedá se říci, že by byla špatná. To opravdu ne,“ vysvětluje osmadvacetiletá Barbora působící pod svahem mezi Porubou a Vřesinou už čtvrtou zimu.

1. Česká indiánská zbrojovka - výroba a prodej luků, šípů, kuší a kompletního lukostřeleckého příslušenství, 23. ledna 2020 ve Velké Polomi. Na snímku majitel firmy Tomáš Lazecký.
Rudé péro, Ribanna a další. Indiánskou zbrojovku ve Velké Polomi vede náčelník

Licenci na výuku lyžování má osm let. Přes rok je na Skalce stálou zaměstnankyní a nyní i jednou ze dvou vedoucích více než šedesátky zdejších instruktorů.

Pravá polovina sjezdovky s délkou okolo 350 metrů slouží lyžařům od počátku roku a kromě toho je vedle svah určený pro děti.

Lyžování na Skalce:

 „Když na to přijde, strávím tady celý den od devíti ráno až do šesti večer. Bez přestávky, což platí hlavně pro víkendy. Lidé teď hlavně děti se tady točí neustále. Díky kurzům škol i školek máme narváno,“ komentuje Barbora svou práci.

Slalomové závody na Skalce
První se konají už dnes (v sobotu 25. ledna, od 9 je registrace, od 10 hodin pak starty).
Zúčastnit se mohou jak dospělí, tak děti; všechny čekají dvě kola. Startovné je zdarma, platí se jen skipasy.
Na únor mají na Skalce naplánovány další dva (ty v sobotu 15. podpoří i Moravskoslezský kraj). A pokud vyjde počasí, proběhnou veřejné slalomové závody ještě v březnu.

Hromadná výuka, individuální hodiny, začátečníci, prcci, jimž musí nachystat výbavu a pomáhat jim i s oblékáním…

„Ale baví mne to! Hlavně s dětmi, které mne nabíjí, motivují a posouvají dále. Vlastní děti ale ještě nemám, zatím mi stačí jen těch osmdesát devadesát denně na Skalce,“ směje se Barbora. A připomíná nedělní školičky lyžování malých od tří do pěti let.

Výhoda dostupnosti

Family Park Skalka má podle ní výhodu nejbližšího zimního areálu pro obyvatele Ostravy. Dostupného i tramvají, stanice Vřesinská je ani ne půldruhého kilometru daleko.

V lednu se dostává ke slovu skromnější a hlavně více dietní i zdravější kuchyně.
Zlehka do roku 2020. Existují zdravé recepty, které dokáží zpříjemnit den

„Teď se tady pochopitelně vše točí okolo zimy. Lyžování, bruslení, tubingová dráha, bobování, ale frčí i venkovní minizoo či vnitřní hop-aréna s trampolínami. Kromě toho je tu fajn zázemí,“ líčí Barbora.

Ta má možnost zalyžovat si přímo v práci. Dospělým přitom musí předvádět techniky a opravovat chyby, děti kromě toho všeho též zvedat či přenášet. „Zimy nemám dost. Ráda si zajedu ve volnu i na hory na několik dní, abych si pořádně užila. Po letošní sezoně mizím do Alp, na lyže,“ uzavírá s přáním teplot pod bodem mrazu a sněhové nadílky alespoň na Skalce.