Práci měl bohužel vrtulník záchranné služby, který přistál přímo na hřišti, aby odvezl malého chlapce, který přepadl přes zábradlí na tribuně. „Nebylo to příjemné. Nějaký rodič neuhlídal svoje dítě, dobrých dvacet minut se nehrálo. Chlapec byl naštěstí při vědomí, tak snad bude všechno v pořádku," hlásil po utkání sekretář českotěšínkého oddílu Petr Bajtek.

"Tříletého chlapce posádka ošetřila s podezřením na ostřes mozku. Zranění bylo hodnoceno jako středně těžké. Poté byl dětský pacient transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě," potvrdil Deníku mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.  

Kuriozitou je, že před týdnem přiletěl vrtulník na českotěšínské hřiště rovněž. Jakéhosi muže mimo areál totiž pobodaly vosy a on dostal alergickou reakci, takže posádka sanitního vozu rychle vyhodnotila, že i tento incident si zaslouží přílet vrtulníku. „To už nebylo během utkání, ale vrtulník zase přistál na našem hřišti, protože poblíž žádná větší volná plocha není," vysvětlil Bajtek.

Vrtulník na českotěšínském fotbalovém hřišti.