Padesát pět jamek (55 Holes). Tolik budou mít k dispozici hosté nové golfové destinace v Beskydech. Propojením dvou blízkých golfových resortů na Čeladné a v Ostravici vznikla největší golfová destinace v České republice. Ve čtvrtek 18. dubna v ní začala slavnostně sezona. Její hosté budou mít k dispozici tři osmnáctijamková mistrovská hřiště, která jsou obklopena malebnou přírodou Beskyd, dvě restaurace, tři hotely, dvě konferenční haly pro pořádání společenských akcí a konferencí, wellness a dvě golfové akademie.

Propojení obou resortů se nabízelo už delší dobu. „Ta myšlenka není úplně nová, protože ať chceme, nebo ne, máme tady naprosto unikátní situaci, kdy dva takhle kvalitní a rozsáhlé resorty blízko sebe jinde v České republice opravdu nenajdeme. Takže myšlenky na spolupráci tady byly již delší dobu,“ uvedl manažer Prosper Golf Resortu Čeladná Jan Kastner.

V areálu bývalé úpravny textilu a tkalcovny Slezan, bourají komín, 10. dubna 2024, Frýdek-Místek.
Komín v areálu Slezanu ve Frýdku-Místku je dole. Strach z lidí opadl

Podle něj mají oba golfové resorty dlouhou tradici. Na jejich propojení se dohodly obě provozující společnosti. „To propojení bude faktické pomocí cesty, kterou ve spolupráci s obcemi chceme připravit na to, abychom mohli během letošní sezóny spustit možnost cestování bugin z golfového hřiště na hřiště. Takže opravdu propojit ty dvě obce. Je to také provázání pomocí společné komunikace a marketingu pod dnes představovanou značkou 55 Holes, a samozřejmě propojení ve smyslu služeb a produktů,“ dodal Jan Kastner.

Vyznavači golfu z Česka i zahraničí

Nová beskydská golfová lokalita se má stát lákadlem nejen pro vyznavače golfu z České republiky, ale i zahraničí. Měla by tak přispět k dalšímu rozvoji cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji. „Určitě nám to pomůže i z hlediska finančního nebo ekonomického, protože cestovní ruch je pro nás důležitý a je přínosem pro tento region,“ uvedla při příležitosti zahájení sezony v areálu golfového resortu v Ostravici náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje Šárka Šimoňáková.

Budova budoucího sídla Městské policie v Těšínské ulici, 16. dubna 2024, Frýdek-Místek.
Kdy se budou strážnici ve Frýdku stěhovat? Termín se prodlužuje, cena zvyšuje

Za významné pro rozvoj turistického ruchu v regionu považuje propojení obou golfových resortů také ředitelka marketingu agentury CzechTourism Veronika Janečková. Podle ní je hlavním cílem a úkolem agentury lákat především zahraniční návštěvníky, aby přijeli do České republiky za různým vyžitím - třeba aktivní dovolenou, golfem, cyklistikou, turistikou nebo za kulturním dědictvím. A právě Moravskoslezský kraj toho nabízí návštěvníkům hodně.

„Právě propojení přírody, opravdu přilehlých hor, ale zároveň i technického kulturního dědictví ve velké blízkosti, ať už v Ostravě nebo jinde v kraji, je unikátní. A tato společná iniciativa, nová destinace 55 Holes, je přesně profilace správným směrem. To znamená vědět, co chci, vědět, jaký je můj unikát, a víc než se snažit dělat od všeho něco, tak je moc dobré se zaměřit. Protože pak máte samozřejmě mnohem větší konkurenční výhodu,“ uvedla.