V Karviné se lidé ke zpívání koled sejdou ve středu 12. prosince vpodvečer na Masarykově náměstí ve Fryštátě. Už dopoledne ale budou společně zpívat koledy pod hlavičkou akce Deníku studenti a každoroční přátelé školy i dlouholetí pravidelní účastníci akce na Střední průmyslové škole v Karviné.

Ve Fryštátě bude už od počátku prosince probíhat vánoční jarmark, kde nebudou chybět stánky s občerstvením i vánočním zbožím, historická tržnice a Ježíškova pošta. Ve středu 12. prosince od 18 hodin však budou hlavní tón udávat děti ze sboru Základní školy Prameny za doprovodu muzikantů kapely Silesian Dixie Band.

Společný zpěv koled vytvoří sváteční atmosféru také na náměstí Republiky v centru Havířova, kde už tuto sobotu zahájí provoz vánoční městečko. Zpívání tradičně povede ženský sbor Canticorum.

Oproti loňsku přibylo míst, kde se v karvinském okrese bude společně zpívat. Kromě Karviné a Havířova se sejdou lidé před Městskou knihovnou v Orlové. Předzpívávat budou členové dětského pěveckého sboru ze ZŠ K. Dvořáčka. V Petřvaldě se bude zpívat před radnicí, v Českém Těšíně na náměstí ČSA, v Albrechticích u mateřské a základní školy a už podruhé organizuje svaz žen z Dolní Datyně zpívání u zvoničky. Další města, obce i organizace se mohou nadále hlásit přes stránky Ceskozpivakoledy.cz.

A které koledy se budou letos zpívat? Kromě už zmíněné Nesem vám noviny to budou ještě Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal, Pásli ovce Valaši a na závěr vánoční píseň Vánoce, Vánoce přicházejí. Texty všech těchto koled najdete v příloze, která vyjde v Deníku v den zpívání tedy ve středu 12. prosince. Tak nezapomeňte v 18 hodin přijít na některé z uvedených míst a užít si atmosféru této jedinečné akce!