Podle zjištění Deníku začnou pracovníci technických služeb v jednotlivých městech okresu s vysprávkou výtluků v nejbližších dnech. Někde už dokonce díky příznivému počasí během víkendu a na počátku týdne začali.

„Na dílčích opravách silnic pracujeme od pondělí. Hotova je například Okrajová ulice v Podlesí. Podle rozsahu poškození používáme studenou nebo teplou směs. Větší opravy plánujeme na dobu, kdy budou v provozu obalovny, což počítáme zhruba za týden. Pořadí oprav stanovujeme logisticky podle požadavků z radnice, upozornění městské policie nebo webu, kde píší své podněty občané," řekl ředitel Technických služeb Havířov Ludvík Martinek.

Podobně byli počátkem týdne k vidění v ulicích Karviné pracovníci místních technických služeb. „Hasíme největší problémy. Po neděli se naši lidé vydají do ulic a zmapují situaci," hlásí ředitel Technických služeb Karviná Zbyněk Gajdacz.

Přesně to v těchto dnech dělají úředníci z odboru správy majetku města Orlové a evidují technický stav komunikací.

„Vypadá to, že ani letošní zima naše komunikace nijak nešetřila. Koncem března se úředníci vypraví do terénu s našimi lidmi a ti by se měli pustit do oprav hned od prvních dubnových dnů," potvrdil ředitel společnosti Služby města Orlové Jaroslav Vaněk.

Dodal, že s opravou výtluků na území Orlové se začne v prvních dubnových dnech.

„S městem jsme dohodnuti na termínu zahájení i předpokládaném termínu dokončení oprav výtluků, stejně tak jako na prioritách," řekl Vaněk.

Jak ale upozornil ředitel TS Karviné Zbyněk Gajdacz, počasí je vhodné skutečně jen na vyspravení těch nejproblematičtějších míst.

Na to se používá tzv. studená směs, která se nahřeje, nasype na děravé místo ve vozovce a udusá pomocí pneumatického stroje. Za dobrého počasí, kdy už se i noční teploty drží aspoň kolem pěti stupňů nad nulou, se k opravám výtluků používá foukaná kameninová směs.

„My to používáme už roky a jsme s tím spokojeni," říká Gajdacz a dodává, že výtluky na obecních cestách by měly být vyspravené do poloviny roku.

Opravy krajských a státních silnic, které procházejí okresem, má na starost krajská správa silnic, potažmo Ředitelství silnic a dálnic. I tam bude bezpochyby práce na opravách dost. Karvinou navíc v letošním roce čeká oprava průtahu městem a pokládka nového povrchu v ulicích Havířská, Leonovova, Těreškovové a Kosmonautů.