K první ze zmiňovaných nehod byli hasiči ze stanice Slezská Ostrava vysláni pět minut po půl třetí do ulice Pikartská. Osobní automobil Kia Rio zde vyjel mimo komunikaci a po nárazu do stromu se převrátil na střechu.

Řidič z nehody vyvázl bez zranění, zasahující hasiči zlikvidovali sorbentem drobný únik provozních kapalin a velitel zásahu si k vytažení vozu povolal vyprošťovací speciál Tatra Omars.

Pasažéři čekají na odjezd vlaku, 4. března 2022 v Mostyska (Ukrajina). Podle Organizace spojených národů (OSN) od začátku ruské vojenské agrese uprchl z Ukrajiny do sousedních zemí nejméně jeden milion lidí.
OBRAZEM: Útěk před válkou. Takto vypadá nádraží v ukrajinském městě Mostyska

Patnáct minut před sedmnáctou hodinou byla hasičům ze stanic HZS MSK Přívoz a Fifejdy ohlášena jiná dopravní nehoda osobního automobilu Kia Sportage, a to v Koblovské ulici v Koblově.

Vůz tady vyjel ze silnice, poškodil dřevěný plot, hospodářskou budovu a skončil takřka na zápraží rodinného domu.

„Řidička už byla vyproštěna svědky nehody ještě před příjezdem hasičů na místo události, skončila v péči zdravotníků,“ doplnil mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Zasahující jednotky poté provedly protipožární opatření a stabilizaci havarovaného vozu, na pokyn velitele s jeho vytažením pomohl svým silným hydraulickým nakládacím jeřábem vyprošťovací automobil Mercedes Bison.