Vendula a Maddalena Tarabíkovy jsou z Lubiny, místní části Kopřivnice. Vendula Tarabíková se ocitla v porodním sále v pondělí 25. ledna a ve 22 hodin a 40 minut přivedla na svět malou Rozárku. Ta vážila 3,02 kilogramu a měřila 52 centimetrů. Uběhlo necelých dvanáct hodin, když ve stejném sále porodila Maddalena Tarabíková. Té se 26. ledna v 10 hodin a 30 minut narodil syn Jonášek. Vážil 3,50 kilogramu a měřil 51 centimetrů.

Martin Janík, který v novojičínské nemocnici působí jako tiskový mluvčí, uvedl, že dvojice sester - maminek pak strávila v porodnici novojičínské nemocnice neopakovatelných pět dnů se svými prvorozenými miminky.

Ilustrační foto
Frenštát přátelský rodině a seniorům podává žádost do soutěže

Maddalena Tarbíková řekla, že ve stejné porodnici jako ony, rodila dvakrát teta sester. „Byla velmi spokojená, tak jsem dala na její doporučení. A jelikož bydlíme kousek, novojičínská porodnice byla jasná volba. Po přijetí do nemocnice se nás ujal šikovný tým a poskytli nám úžasnou péči včetně psychické opory během celého porodu. Rádi bychom vyzdvihli i ochotu, profesionalitu a laskavost všech zaměstnanců porodního a novorozeneckého oddělení, kde panovala velmi přátelská atmosféra, která zpříjemnila o to víc celý náš pobyt,“ uvedla Maddalena Tarabíková a doplnila, že v budoucnu se obě rády vrátí.

Dana Babeľová, staniční sestra novorozeneckého oddělení, sdělila, že se v tomto případě nejedná o úplně obvyklou událost. „Osobně si nevzpomínám, ani jsem neslyšela, že by byl v posledních letech u nás takový případ. Určitě se to nestává běžně a jsme moc rádi, že nám obě maminky daly svou důvěru.“ dodala Dana Babeľová.

„Porodnice Nemocnice Agel Nový Jičín provádí okolo 700 porodů ročně, což ji řadí atmosférou mezi porodnice s rodinným prostředím, a nabízí široké spektrum přidružených služeb. Mezi ně například patří Centrum pro diagnostiku vrozených vývojových vad v těhotenství,“ uzavřel Martin Janík.