Policie, hasiči, pyrotechnici, prázdné Horní náměstí. Takový pohled se naskytl v pátek 19. července v odpoledních hodinách lidem v centru slezské metropole.

Policisté obehnali po 16. hodině páskou prostor od Hlásky po Slezské divadlo, z druhé strany od galanterie k asijskému bistru, v Ostrožné ulici se pak lidé nedostali dál než k betonovým hodinám.

„Došlo k nálezu odloženého zavazadla, konkrétně se jednalo o kufr. Nacházel se na veřejně přístupném místě, proto došlo k omezení pohybu osob,“ řekla Gabriela Holčáková z moravskoslezské policie.

Na náměstí byly vyklizeny obchody i restaurace, hosté restauračních zařízení dopíjeli své nápoje venku, zákazníci museli přerušit nákupy. Deset minut po půl šesté policisté pásky odstranili a náměstí tak bylo opět přístupné.

„V kufru nebyly nalezeny žádné nebezpečné předměty,“ dodala Gabriela Holčáková. Podle informací Deníku se mohlo jednat o kufr, jejž na místě nejspíše zapomněl jeden z muzikantů, který na místě hrává a také v pátek se zde měl vyskytovat.