„S kolegy jsme připravili terénní a americká vozidla a začínáme sezonu pro všechny nadšence a milovníky aut,“ uvedl hlavní organizátor akce Marek Hila. Doplnil, že na místě lze vidět velké množství zajímavých a krásných aut včetně supersportů. Dorazili také výborní drifteři z České republiky, Slovenska i Polska.

Diváci mohli nejen zhlédnout polygon s japonskými, americkými či německými vozidly, ale si i odpočinout u dobrého jídla, pití, nebo třeba vodní dýmky. Přes deset stánků s jídlem a pitím nabízelo trhané maso a americké hamburgery, sladké občerstvení či mexickou kuchyni. Dále byly připraveny stánky s automobilovou kosmetikou a doplňky.

„Konečně je pěkné počasí, tak jsme vyrazili na Libros podívat se na zajímavá sportovní auta. Kamarády nejvíce zaujaly právě japonské vozy,“ řekla Deníku návštěvnice Eliška M.

Drift trať, jezdce, pravidla i průběh závodu měl na starost Lukáš Souhrada z pořadatelské organizace FURT BOKEM. Na drift trati se primárně závodilo. „Na akci bylo třicet čtyři jezdců, většinou standardních, ale byl tu třeba Marco Zakouřil, který jezdí Drift Masters, což je nejprestižnější soutěž na světě. Dále tu byli bratři Hejdovi, Petr Matušík a mnoho dalších zajímavých lidí,“ informoval spolupořadatel akce.

Dodal, že trať byla pro soutěžící nastavená velmi těžce. „Je hodně technická, rychlá i pomalá a jezdec by na ní měl ukázat všechny své dovednosti. Výherní cena je padesát tisíc korun, kterou si v hotovosti rozdělí první tři jezdci. Pro další máme připraveny ceny ve výši dvacet tisíc korun,“ hlásil během dne Lukáš Souhrada.

Na pódiu doplnily program rozhovory s významnými hosty a různé soutěže. Areál byl pro veřejnost otevřen od devíti ráno do šesti hodin večer.

V areálu se nacházel polygon aut, kde lidé mohli vystavit vlastní vozy za vstupní poplatek padesát korun. Celá plocha tak byla přehlídkou aut zahraniční výroby, supersportů, motorek, ale i kamionů. K vidění bylo zaparkované Lamborghini Huracán, Nissan GT-R a americký vůz Dodge Challenger.

Pro děti pak bylo v areálu zřízeno malování na obličej, skákací hrad, čtyřkolky a střelnice v doprovodu s dospělým zástupcem. „Pro děti jsou asi nejzajímavější vystavená auta na ploše, ale také si už zkusily jízdu na čtyřkolkách,“ prozradila jedna z návštěvnic Eliška P., která dorazila na akci s celou rodinou.

A nebyla sama. Vstupenka v ceně 250 korun a volný vstup dětí do deseti let měly totiž za následek, že se na Librosu sešla hromada lidí. Akci připravili lidé ze Sníženo.cz ve spolupráci s FURT BOKEM. Následující akce Tuning show Trojhalí 2024 od skupiny Sníženo.cz je naplánovaná na 22. a 23. června v Trojhalí Karolina.