Dovolenou trávila v přístavní osadě Liland, která leží za polárním kruhem v souostroví Ofoten. Ve wikipedii se dočteme, že Liland proslavilo pořádání otevřeného šampionátu v hodu vysušenou hlavou sledě. Vzhledem k tomu, že tak absurdní lehkoatleticko - rybářskou disciplínu nikde jinde neprovozují, těší se zájmu norských médií a odlišuje Liland od ostatních obcí daleko na severu.

Hod sledí hlavou je podivná lehkoatleticko-rybářská disciplína.Letos se do sledího šampionátu v Lilandu přihlásilo na 60 borců. Díky Radce Tofte byl mezi nimi také reprezentant České republiky z Krnova. Házet do dálky velmi lehkou vysušenou sledí hlavou je obtížný úkol, protože za letu musí překonávat odpor vzduchu.

Když Radka Tofte na druhý pokus dokázala hodit hlavu sledě do vzdálenosti 14,5 metru, byl to senzační výkon, který zaznamenala i norská média.

„Při házení suchých rybích hlav se musíte trefit do dost úzkého pruhu, takže první hod mi nevyšel. Vzhledem k tomu, že se žádný český občan nikdy této soutěže nezúčastnil, stala jsem se oficiálním držitelem českého rekordu! Už trénuji na příští rok,“ oznámila Radka Tofte přátelům na facebooku.

Svým sportovním výkonem nejvíc potěšila maminku Jarmilu Hromadovou. „Radka je jediná sportovkyně z Česka, která ovládá hod sledí hlavou. Radko, mamka ti tleská! Bravo!,“ vzkazuje Jarmila Hromadová z Krnova dceři do Skandinávie. Stále na internetu sleduje její plavby po norských jezerech, souostrovích i v zátokách, setkání s volně žijícími delfíny, výlety do hor a polární přírody, lyžařské treky, stanování na sněhu i bílou stopu přes nekonečné zasněžené lesy. Samozřejmě i výlety po městech Skandinávie a životní styl seveřanů.