„Hrála jsem v Paříži dlouho a změna povrchu teď není ideální. Moje tělo není připravené na to odehrát turnaj na tvrdém povrchu v plném zápřahu," uvedla Kvitová, která to dotáhla na French Open do semifinále.

„Trápí mě menší zranění a jde o to, abych se nezranila víc. Na jednu stranu je mi to líto, na druhou musím dbát na svoje zdraví, to je nejdůležitější,“ dodala Petra Kvitová.

Ostravský podnik sice dostal v době, kdy veškerý sport v Česku stojí, výjimku, špatná situace v zemi ohledně koronaviru si však stejně vybírá svou daň. Mnoha hráčkám se do Ostravy nechce a organizátoři tak musejí počítat omluvenky. A zdaleka nejde jen o Kvitovou.

Již dříve se omluvily z těch nejvýše postavených třeba Američanka Keninová (4.), čerstvá finalista French Open, Nizozemka Bertensová (9.), či Španělka Muguruzaová (15.), dvojnásobná grandslamová vítězka (French Open 2016, Wimbledon 2017).

Chybí také Němka Kerbrová (24.), trojnásobná grandslamová vítězka (Australian Open a US Open 2016, Wimbledon 2018), nebo Američanka Stephensová (39.), vítězka US Open z roku 2017.

Ze světové desítky tak figurují v současném pavouku hlavní soutěže jen dvě hráčky, Ukrajinka Svitolinová (5.) a domácí Karolína Plíšková (6.). Celkem odmítlo do Ostravy přijet hrát na dvacet hráček.

To Plíšková se do Ostravy těší, až pak sezonu uzavře. „Je to aspoň takové symbolické, protože v České republice jsem začínala prvním turnajem po obnovení sportu a teď ho tu budu před jeho zrušením zase končit," řekla Karolína Plíšková.