Letos je pro návštěvníky připraven program na třech scénách (HSF System Stage, Veolia Stage a DPO Electro Stage, pozn. red.). Majáles Ostrava se letos poprvé uskuteční v sobotu, což by mělo být atraktivnější jak pro absolventy, tak pro veřejnost.

„Jde o třetí ročník po návratu na Slezskoostravský hrad. Největším lákadlem majálesu bude například britský DJ Dimension, který momentálně patří k absolutní špičce svého řemesla,“ řekl prezident studentské organizace Younie Petr Grác.

Bohatý doprovodný program

Sedmadvacátý ročník majálesu dále přivítá českou kapelu Mig 21 nebo Marpa & Troublegang. Chytlavé písničky doveze také Thom Artway společně s kapelou a o zábavu v reggae stylu se postará formace ve složení Cocoman & Dr. Kary & Messenjan.

Připomeňte si atmosféru Majálesu před covidovou pandemií, v květnu 2019:

Nebude chybět ani tradiční průvod městem, u kterého organizátoři čekají velkou účast, vzhledem k sobotnímu termínu. 

Ještě před samotným majálesem pořadatelé připravují doprovodný program, který začne už tuto středu v novém City Campusu Ostravské univerzity, kdy začne Zahájení majálesového měsíce.

Majáles 2019 v Ostravě.
OBRAZEM: Páteční noc v Ostravě patřila studentům

K dalším doprovodným akcím bude v následujících dnech patřit například úniková hra, souboj znalostí studentů, beerpong nebo třeba DJ show.

„DJ show bude zároveň i soutěží. Vítězný DJ bude moci vystoupit přímo na Majálesu Ostrava,“ vysvětluje Grác.

Majáles Ostrava však nebude jediným majálesem ve městě. Necelý týden před studentskou akcí proběhne i Ostravský majáles, který se bude konat v Dolní oblasti ve Vítkovicích. Ten se uskuteční 7. května.