V Moravskoslezském kraji se jednoznačným vítězem prezidentských voleb stala stávající hlava státu – Miloš Zeman. Svůj hlas mu dalo 62,31 procenta oprávněných voličů, což představuje 383 104 lidí.

V porovnání s prvním kolem to znamená nárůst o bezmála 110 tisíc. Protikandidát Jiří Drahoš dostal 231 640 hlasů. K urnám přišlo 62,76 procenta voličů – o šest procent více než v prvním kole.

Podle ostravského politologa Tomáše Jarmary se Zemanovi podařilo lépe zmobilizovat své voliče.

Výsledek v Moravskoslezském kraji je pro vítěze nejlepší v rámci celé České republiky. „Je to unikum, nikde nezískal tolik procent,“ konstatoval Jarmara s tím, že svou roli mohly sehrát televizní debaty, zejména první z nich, která se Drahošovi příliš nepovedla.

V rámci Moravskoslezského kraje Zeman zvítězil ve všech okresech. Nejúspěšnější byl na Karvinsku (69,78 procenta) a Bruntálsku (68,64 procenta). Naopak nejmenší podporu měl na Novojičínsku (58,89 procenta) a Frýdecko-Místecku (56,72 procenta). Co se týká jednotlivých měst a obcí, nejvíce procent získal ve Slezských Pavlovicích na Bruntálsku (89,41 procenta).

Na Bruntálsku se přes osmdesát procent dostal i v několika dalších obcích. Drahoš dominoval v rodném Jablunkově na Frýdecko-Místecku (65,09 procenta).

Nejtěsnější výsledek hlásí Vršovice na Opavsku, kde Zeman vyhrál o jediný hlas. Volilo ho 147 lidí, Drahoše 146 obyvatel. Drahoš uspěl i v několika lázeňských a horských rekreačních oblastech, kde mu zřejmě dali hlas turisté, kteří si vyřídili voličské průkazy.