Sáčky přinesl na služebnu městské policie. Jak uvedl, z médií se dozvěděl, že by mohlo jít o nebezpečnou látku. Strážníci ihned kontaktovali Policii ČR, která situaci v Moravskoslezském kraji detailně monitoruje.

Po užití drogy již dva lidé zemřeli a více než dvacet bylo intoxikováno. Počet obviněných stoupl na devět. Posledním stíhaným je muž (34 let) z Ostravy.

Všechny články k tématu najdete zde

 „Je podezřelý, že poskytl dalším osobám předmětnou psychotropní látku s vědomím, že jde o látku nepříznivě ovlivňující psychiku člověka a jeho ovládací, případně rozpoznávací schopnosti,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

Jednomu ze zadržených, který měl co do činění se smrtí bezdomovce, jež zemřel minulé pondělí v centru Ostravy, hrozí až osmnáct let vězení.

Policie ve středu zveřejnila fotografie dalších balíčků, obsahujících nebezpečnou drogu:

Policie ve středu zveřejnila fotografie dalších balíčků, které obsahují nebezpečnou látku.
Policie ve středu zveřejnila fotografie dalších balíčků, které obsahují nebezpečnou látku.

PREVENCE

Ostravští strážníci již několik dnů obcházejí bezdomovce a narkomany, kteří tvoří většinu intoxikovaných a varují je před užitím drogy.

„Při pěším výkonu služby informují osoby, které by mohly přijít do kontaktu s výše zmíněnou drogou, o možných důsledcích užití,” uvedla mluvčí ostravských strážníků Michaela Michnová. Muž, který drogu na služebnu přinesl, se podle ní zachoval správně. Jak ale dodala, v podobných případech je nejlepším řešením přivolat přímo na místo Policii ČR.

MLÁDEŽ

Další ohroženou skupinou je mládež experimentující s drogami. V nemocnici minulý týden skončil patnáctiletý chlapec z Ostravy. Před užitím syntetických canabinoidů jsou lidé varování i prostřednictvím vysílání městského rozhlasu. Tuto formu zvolili v Hlučíně, kdy se jeden člověk intoxikoval a další zemřel.