Sochy z čirého ledu jsou nasvícené tak, že každou chvíli mění barvu. Vzhledem k tomu, že nás čeká celý týden s teplotami pod nulou, nemusí být ledové sochařství atrakce, za kterou se jezdí do horských středisek.

„I když jsme adventní jarmark zrušili, nechceme naše občany ochudit o slibované překvapení. Takže jsme jej jen přesunuli na Mikulašskou nadílku,“ představili organizátoři ledového Anděla a mrazivé křeslo, které do Dívčího Hradu dopravila firma Ice Factory.

Rejskové se na Pradědu pletou běžkařům do stopy.
Pod Pradědem se rejsci pletou běžkařům do stopy. Shání potravu

Žádný celoroční ledovec sice v našich končinách není, ale už se našli šikovní výrobci křišťálového ledu, kteří umí nejen kostky do whisky, ale také nejrůznější ledové dekorace pro kluby, bary a oslavy. Není problém si objednat ledovou sochu v nadživotní velikosti nebo třeba celý ledový bar.

Za příplatek vám dovnitř ledového bloku klidně zamrazí nějaké překvápko. Třeba zlatovlasou dívku, která v pravici drží hradní věž a v levici osmihrotý kříž Maltézských rytířů. Tak vypadá obecní znak Dívčího Hradu, který svítí uvnitř ledového křesla i hned vedle na obecním úřadě.

Vlekaři v Jeseníkách stále zasněžují  a příroda jim pomáhá. Ski areál Kopřivná v Malé Morávce zahájí zimní sezonu v pátek 10.12. v 18 hodin večerním lyžováním.
OBRAZEM: Jak si užít víkend v Jeseníkách na sněhu? Lyžaře láká Kopřivná i Karlov

Noční atmosféra Dívčího Hradu s ledovými sochami je přímo magická. Adventní program se zde odehraje v neděli 12. prosince v 18. 30 hodin. Na akci do Dívčího Hradu se chystají také fanoušci bistra Garáž z Hlinky a z Bohušova.