OSTRAVA

Stodolní se mění, ale pořád přitahuje davy!

Pravidelní návštěvníci dnešní Stodolní bývají nejčastěji mladšího data narození… a s tím souvisí jejich přístup k zábavě a tomu dalšímu, co ji doprovází. Tak to ale dnes je vlastně téměř všude.

Narazit na Stodolní na partičku rockerů je dnes skoro jako výhra v loterii, byť třeba v Barbaru tato muzika hraje z jukeboxu často. Stodolní jinak vládnou rytmy diska, techna a podobných „kolovrátkových“ zvuků.

„Lokalita si nadále žije svým životem, i když se o ní mnohdy mluví negativně. Přesto tady hlavně o víkendech míváme mraky lidí. Stodolní žije a stále žít bude!“ ubezpečuje provozovatel klubu E99 Petr Průša.

KLASIKA NA STODOLNÍ

Stačí se na Stodolní vypravit a přesvědčit se na vlastní kůži. Kdo chce najít dobrou zábavu a kvalitní podniky, ten si je prostě najde a nebude litovat. Které kluby nesmíte minout?

Bastila patří nejen mezi nejznámější, ale i nejstarší podniky na Stodolní. Lidé do nezaměnitelného prostředí chodívají už víc jak patnáct let. Přes den kavárna, po setmění živoucí bar.

Naprostou klasikou v místě, která láká na večerní pařby návštěvníky z celého regionu, nedalekého Polska i další cizince, je Desperado.

Totéž platí o Průšovém Music clubu E99, jehož osobitý interiér si nespletete s žádným jiným. Na latinskoamerickou muziku i hudbu od 70. let minulého století se tam chodí přes dvacet let.

Naopak taneční a striptýzový klub Hell dance strip club jak už název napovídá láká na ďábelskou atmosféru, čertovsky krásné tanečnice a pekelnou hudbu.

Pravou a nefalšovanou atmosféru irského baru zažijete v Dublin Pubu, stojí za to vyzkoušet i Modrou nudli, Bernie‘s nebo Café de la Ostrava.

Každá adresa nabízí něco jiného, všechny ale spojuje jedno – zábava a odreagování.

OPAVA

Dolní náměstí se večer promění ve včelí úl

Asi nejrušnějším místem se po setmění ve slezské metropoli stává Dolní náměstí. Zatímco v centru města kolem radnice nebo na hlavní pěší zóně v Ostrožné ulici byste večerní a noční život hledali téměř marně, na Dolním náměstí to žije.

Lidé sem mohou zavítat do jednoho ze šesti podniků, některý nabízí pouze nápoje a drobné občerstvení, jinde se i dobře najíte. Každá hospoda či bar má přitom k dispozici také venkovní posezení na zahrádce.

Takže když se tady nacházíte večer, opravdu si můžete připadat jako ve včelím úlu, protože najít za pěkného počasí volný stůl na Dolním náměstí v pátek či v sobotu večer je úkol téměř nadlidský. Ve vrchní části náměstí se navíc nachází i bar pro milovníky vodních dýmek, které si tady mohou vychutnat.

FRÝDEK-MÍSTEK

Legendární klub Stoun doplňují nové podniky

Zatímco mnohá města mají vyhlášené lokality s koncentrací podniků, kam se lidé chodit bavit, ve Frýdku-Místku podobné „srdce“ večerní a noční zábavy neexistuje. Různě po městě však lze nalézt řadů hospod, barů a diskoték, kde to žije dlouho do noci, byť v některých místech platí městská vyhláška omezující provozní dobu.

V oblibě mají lidé například Little Island irish pub, který se nachází poblíž frýdeckého magistrátu a nabízí pravidelné kulturní akce.

Mladá generace často míří na diskotéky na sídlišti Slezská, na okraji sídliště funguje i legendární hudební klub Stoun. Především jazzové večery nabízí klub Stolárna, známé jsou i podniky U Černého kocoura a U Arnošta nebo zábavní centrum Carbon.

KARVINÁ

Karviná žije nocí na více místech najednou

Noční život se v Karviné přesouvá občas k vodě, do areálu Lodiček, kde se v létě konají různé koncerty, festivaly, party, či divadla. Příjemné posezení pak jistě nabízí i řada podniků v samotném centru města, tedy na náměstí, a také v okolních ulicích.

Řadou podniků je znám i komplex v části Hranice, okolí kina Centrum, či někdejší kulturní komplex Kovony, noční život se ale odehrává také v podnicích dalších čtvrtí. Oblíbeným místem posezení jsou tak i pivnice, z nichž některé nabízejí non-stop provoz.

Typických míst, kde se dá narazit na noční život, má tak Karviná povícero. Hosté pak většinou ocení kvalitu piva, zejména dámy pak i dobré víno, pijí se ale samozřejmě i destiláty, každý podle chuti.

NOVÝ JIČÍN

Na Skalkách se v létě „paří“ až do rána

Novojičínskou „Stodolní“ by milovníci nočního života v okrese hledali marně. Časy, kdy každé město a i mnohé vesnice měly svou diskotéku, jsou pryč, kulturní zábava v posledních letech nabrala zcela jiný směr.

Přesto má Nový Jičín alespoň během léta lokalitu víkendové zábavy až do ranních hodin. Řeč je o oblíbeném amfiteátru na Skalkách nad městem, kde se koná zejména v době prázdnin řetězec kulturních akci.

Častá je zde produkce elektronické hudby, zavítají zde ale i divadelní spolky při představeních pod širým nebem, nebo koncerty rockovějšího rázu.

V sobotu 20. července se zde uskuteční například 2. ročník Romfestu, o týden později pak do amfiteátru míří akce s názvem ROCK The Opera a v srpnu pak noční klid rozřízne HELAX OPEN AIR nebo tradiční akce Horká kaše.

BRUNTÁL

Zámeček není jen kulturní památka

Krnovský zámek, kterému místní říkají Zámeček, prezentují turistické průvodce jako pamětihodnost, sídlo Liechtensteinů a kulturní památku. Pro místní je však Zámeček především centrum zábavy, kde si každý vybere podle svého gusta.

Kavárno-hospoda Fklidu nabízí výstavy, degustace vín, kokteilů či rumů i dýmkový catering pro znalce tabáků. Vietnamské bistro Hanoi má skvělou asijskou kuchyni. Klub Na Zámečku se specializuje na noční diskotéky. Hospoda Pod obrazem pořádá pravidelné moderované vědomostní soutěže, koncerty, promítání filmů, společné sledování sportovních přenosů i divadelní představení.

Navíc zde mají svou základnu Bratři Orffové, legendární krnovská kapela a na čepu je krnovské řemeslné pivo Nachmelená Opice. Všechny tyto podniky na krnovském Zámečku mají také letní zahrádky, protože kuřácká klientela je zde vítaná.