Tak či onak faktem zůstává, že z kdysi vyhlášené Bredy odpadává omítka a mohla by ohrozit kolemjdoucí. „Přestože není starý obchodní dům Breda majetkem města, rozhodli jsme se do toho nějakým způsobem vstoupit,“ uvedla tisková mluvčí radnice Lada Dobrovolná.

Jaké kroky město konkrétně podnikne, pak prozradil opavský primátor Radim Křupala. „Necháme tam zbudovat podchozí lávku. I když není město majitelem tohoto objektu, uvolníme peníze pro stavební úřad, jedná se o částku 265 tisíc korun,“ uvedl Radim Křupala. „Něco podobného, jako je u loutkového divadla, ale z kovu. Poté budeme peníze vymáhat po správci konkurzní podstaty,“ vysvětlil primátor.

Zároveň přiznal, že se může stát, že peníze zpátky nedostanou.

„K těm penězům se nemusíme vůbec dostat, ale zdraví občanů je důležitější,“ zdůraznil. Jak doplnil tajemník Tomáš Elis, jedná se o celou přední stěnu Bredy plus za roh k bývalému pivovaru. Toho, že omítka ze staré Bredy postupně odpadává, si všimli už i někteří lidé. „Občas chodím kolem. Je to smutné, jak Breda dopadla. Přitom je to krásný historický dům. Takhle to skončit nemělo. Ta odpadávající omítka už je jen taková poslední kapka. Snad ten dům nespadne celý, než se najde nový majitel,“ uvedla například Jana Veselá z Opavy.