Když oznámil, že hodlá svůj post europoslance obhájit, jeho jméno i tvář se začaly častěji objevovat v médiích. Proto si ho dokázal zapamatovat kdejaký opilec, když si zrovna potřeboval z někoho vystřelit pod cizí identitou.

Na tísňovou linku rychlé záchranné služby se ve čtvrtek 23. května dovolal mužský hlas, který se představil jako Evžen Tošenovský.

V časných ranních hodinách si Tošenovský telefonicky stěžoval na zdravotní problémy a žádal o odvoz domů. Přestože zkušený dispečer z hlasu nabyl dojmu, že volající je silně podnapilý, nemohl vyloučit možnost že jde o skutečného Evžena Tošenosvkého ani to, že volající má vážný zdravotní problém.

Protože volající se zrovna nacházel před jednou z krnovských restaurací, dispečer požádal městskou policii aby ověřila, jestli má muž skutečně problémy nebo se jedná pouze o opilost. „Po příjezdu na místo hlídka zjistila, že na kusu kartonu se zde nachází krnovský občan, který dle svých slov jen odpočíval. Trval na tom, že od nikoho rozhodně nic nechce,“ prozradila mluvčí radnice Dita Círová. Pointou je, že pravý Evžen Tošenovský euromandát obhájil.

Výsledky eurovoleb 2019
Eurovolby: v Moravskoslezském kraji vyhrálo ANO, stříbro na Bruntálsku patří SPD