Naznačují to výsledky kontrol sledovaných párů orlů skalních vypuštěných do volné přírody. "Kontrola jednoho ze dvou párů orlů skalních v Oderských vrších s pomocí fotopastí dopadla na výbornou. Fotky z druhé poloviny prosince, na kterých jsou vidět samice Oldřiška a samec Wabi dokládají, že oba orli jsou v dobré kondici a pohodě," sdělují na webu bartošovické stanice její pracovníci. 

Nářadí, které používali zloději, prodal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ke koupi v aukci. Foto: archiv ÚZSVM
Peníze za zlodějské páčidlo šly na konto obětí

Zároveň uvádějí, že již těší na nastávající hnízdní sezónu, která snad bude mít šťastnější konec. Oldřiška, narozená v roce 2016 a o čtyři roky starší samec Wabi, loni zahnízdili a měli potomka, ten však nepřežil. "Mládě ve stáří okolo 25 dní bylo smeteno z hnízda při velmi silné bouřce. Muselo jít o zcela extrémní poryv větru, protože se v lokalitě vyvrátily i staleté, mohutné a zdravé jedle," doplňují novojičínští ochránci přírody. 

Policie. Ilustrační foto.
Myslivec v Bohušově nešťastně střelil do zad kolegu výstřelem z kulovnice

To, že i druhý pár orlů skalních loni zahnízdil, je nadějí do budoucna, možná již pro letošní rok, kdy by se mu mohlo podařit dochovat a vyvést z hnízda prvního potomka. Druhý pár, který tvoří orlice Libavá a orel Slávek, loni měl již pátého potomka, samici Elišku. V první polovině loňského září ochránci přírody konstatovali, že se pohybuje v teritoriu okolo hnízda a je v pořádku. 

Desítky papučí převážně filcových jsou k vidění na výstavě v muzeu v Příboře až do začátku června.
OBRAZEM: Retro papuče v Příboře. V banďurách se kdysi chodilo běžně
 Vizualizace koncertní haly v Ostravě.
Je v ohrožení financování ostravských megastaveb? Příspěvek od státu není jistý!