Úřad práce už v minulém týdnu informoval, že díky personálnímu posílení ostravské pobočky je připraven zvládnout nápor, související s aktuálním vývojem situace kolem Liberty Ostrava. Firma na sebe sama podala insolvenční návrh a informovala, že bude mít problémy dostát svým finančním závazkům, čímž uvedla do značné nejistoty především zaměstnance.

„Intenzivně spolupracujeme s personálním oddělením Liberty, aby zkrátili vyřízení náhrad mezd z týdnů na dny,“ hlásí generální ředitel Úřadu práce ČR Daniel Krištof. „Nám pomohou a zjednoduší administrativu tím, že dostaneme data tak, abychom je byli skutečně schopni plnit a schvalovat rychle. Máme dohodu, že jednotlivé žádosti budeme schvalovat napříč celou republikou, abychom nikoho nenechali na holičkách a byli lidem schopní co nejrychleji pomoci,“ zdůrazňuje Krištof.

Výhodou je jednoznačně také to, že zaměstnanci mohou o náhradu mzdy žádat přímo v areálu Liberty Ostrava, kde úřad práce zřídil mobilní pracoviště. To zahájilo činnost v pondělí v 9 hodin. V dalších dnech bude otevřeno již od osmi hodin.