Přihlášeno je aktuálně čtrnáct tenistek z první světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové a Petry Kvitové. „Na turnaji se představí opravdu hvězdná jména, včetně kompletní české špičky,“ řekl na středeční tiskové konferenci v Ostravě Miroslav Černošek, šéf společnosti TK Plus, která se stará o marketing.

Už podle samotné dotace je zřejmé, že se jedná o speciální akci. Kolik činí? 528 500 dolarů, tedy v přepočtu přes 12 milionů korun! Jen pro srovnání. Velký turnaj v Praze, který vyhrála před měsícem světová dvojka Rumunka Halepová, měl rozpočet 225 500 dolarů.

„Je to obrovské ocenění práce celého českého tenisu, který jako jeden z prvních v průběhu koronavirové pandemie dokázal v Evropě úspěšně spustit tenisové dění,“ prohlásil Tomáše Petera ze společnosti APG, která je držitelem licence turnajů této kategorie.

Důležitá otázka, na kterou zatím není jasná odpověď zní, kolik lidí bude mít šanci se dostat přímo do haly. „WTA nám dovolila kapacitu pět tisíc diváků, což je pro nás velmi pozitivní. Když se totiž podíváme na některé jiné turnaje, které se už hrály, jako třeba i ten v Praze, tak tam to bylo absolutně bez diváků,“ podotkl Miroslav Černošek.

Klíčové však bude rozhodnutí státu. „Máme v týmu epidemiologa pana profesora Maďara, při současných opatřeních to vypadá na maximální kapacitu tři tisíce diváků. Věřím, že to na tomhle čísle zvládneme,“ dodal Miroslav Černošek s tím, že lístky se začnou prodávat po 1. říjnu.

Světový ženský tenis se do Ostravy vrací po téměř dvou letech, v únoru 2019 se odehrál v Ostravar Aréně fedcupový duel Česka s Rumunskem (2:3). Vzhledem ke kategorii turnaje, na kterém budou hráčky usilovat až o 470 bodů do žebříčku WTA, se jedná o jednu z nejprestižnějších tenisových událostí, která se na českém území uskuteční.