"Na tísňovou linku se dnes krátce po druhé hodině ranní obrátil oznamovatel, že při venčení psa na ulici Karolíny Světlé v Ostravě - Přívoze zaslechl volání o pomoc," popsala začátek zásahu mluvčí policie Pavla Jiroušková.

Na místo vyrazily hlídky policistů, a to jak z místního oddělení, tak oddělení hlídkové služby a speciální pořádkové jednotky.

Při kontrole okolí muži zákona zjistili, že volání o pomoc vychází z vnitrobloku jednoho z domů, konkrétně z přízemního bytu.

"Jelikož bylo důvodné podezření, že je ohrožen život a zdraví osob, tak policisté využili pootevřeného okna a vnikli dovnitř. Zde nalezli zraněnou starší ženu, které začali poskytovat pomoc a přivolali zdravotníky," uvedla dále mluvčí.

Žena se policistům svěřila, že večer upadla a nedokázala vstát a zavolat si pomoc.

"V jednom okamžiku se začal zdravotní stav 67leté paní zhoršovat a dle příznaků vše nasvědčovalo cévní mozkové příhodě. Policisté ohroženou ženu předali zdravotníkům, kteří sdělili, že s největší pravděpodobnosti paní utrpěla zlomeninu krčku a prodělala mozkovou příhodu," dodala Pavla Jiroušková