Agresorovi v případě uznání viny hrozí až deset let vězení

Muž měl pod hrozbou použití injekční stříkačky znásilnit ženu projíždějící na kole po cyklostezce. Poté ji oloupil.

Kriminalisté v této souvislosti vyhlásili ve čtvrtek dopoledne pátrání po sedmadvacetiletém Lubomíru V. z Ostravy. O několik hodin později se jej podařilo zatknout.

„Podezřelý muž byl zadržen ostravskými kriminalisty. V tuto chvíli policisté pokračují v nutných úkonech trestního řízení,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

Jak Deník zjistil, muž se v policejní databázi hledaný osob objevil již v pondělí, tedy den před samotným činem. To znamená, že byl hledán i kvůli něčemu dalšímu.

„Je zde podezření na protiprávní jednání v dopravě,“ sdělila na dotaz Deníku Holčáková.

Policie ve své databázi bez bližších podrobností také uvedla, že Lubomír V. je ozbrojený. I proto policisté nedoporučovali, aby se jej lidé pokusili sami zadržet.

„Pakliže hledaného muže zaregistrujete, sami nečiňte žádných opatření k jeho zadržení, neboť není vyloučeno nestandardní jednání hledaného a újma na zdraví,“ uvedla při zveřejnění výzvy Holčáková.

Muži za trestný čin znásilnění a loupeže hrozí až deset let vězení. Pokud znalci u oběti zjistí posttraumatickou stresovou poruchu, která je považována za těžkou újmu na zdraví, sazba se zvyšuje na pět až dvanáct let.

Je pravděpodobné, že bude podán návrh na uvalení vazby, o kterém by rozhodoval Okresní soud v Ostravě.