Deník s přáním o zveřejnění informací o své mamince kontaktovala dcera oběti Sylva Chmelařová. „Lidé by o ní měli vědět krátký příběh,“ říká na adresu Dany Telnarové.

„Moje maminka se jmenovala Dana Telnarová, rozená Mlynářová,“ vypráví dcera. „Celý svůj pracovní život byla oddaná práci v Krevním centru Fakultní nemocnice Ostrava, kde pracovala jako laborantka,“ říká Sylva Chmelařová a uvádí na pravou míru nepřesné informace, které se o její mamince v minulých dnech objevily v některých médiích.

Den třetí po střelbě ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO), 12. prosince 2019 v Ostravě. Na snímku kondolenční kniha.
Lidé v Ostravě píší do kondolenční knihy: „Odsuzujeme tento zločin“

„Maminka připravovala krev na operace pro lidi, kteří ji potřebovali. Odmala jsem k její práci vzhlížela, vnímala jsem, jak důležitá tato práce je,“ podotýká.

Pietní místo a kondoleční kniha ve FNO:

Dana Telnarová podle rodiny i kolegů vždy pracovala velmi svědomitě a svou práci milovala. Do důchodu odešla před čtyřmi lety. „V osudný den šla pouze na kontrolu s poraněnou rukou. Měla zlomený malíček. Domů se už nikdy nevrátila,“ popisuje zarmoucená rodina okolnosti, za jakých se oběť na místě činu nacházela.

MILOVALA VNOUČATA

Dana Telnarová milovala svá vnoučata, přírodu a knihy. Úvodní snímek s vnoučaty byl její oblíbený. „Naše maminka byla chytrá, spravedlivá, obětavá žena, která nikomu neodmítla pomoci, pokud bylo potřeba,“ podotýká dcera, kterou o to více ranilo, že se její maminka stala obětí psychicky narušeného člověka, který si vzal do hlavy, že se mu při domnělé nemoci nedostává odpovídající péče.

Den třetí po střelbě ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO), 12. prosince 2019 v Ostravě. Na snímku otevřená ordinace i čekárna traumatologické ambulance.
„Čekárna smrti“ ve FN Ostrava je v provozu, láká i obyčejné zvědavce

„Jsme s dětmi jejími vnoučaty a bratrem velmi smutní, takový konec si opravdu nezasloužila,“ říká dcera a děkuje všem, kteří si na Danu Telnarovou vzpomenou s láskou. Zapalte jí, prosím, svíčku a pošlete jí do nebe nějakou krásnou, láskyplnou myšlenku,“ přejí si pozůstalí, kteří tímto chtějí dát jejím známým na vědomí, že už tady není.

Svíčky za maminku i všechny další oběti tragédie (těch je nyní už sedm) hoří doma u Sylvy Chmelařové.Zdroj: archiv Sylvy Chmelařové
Svíčky za maminku i všechny další oběti tragédie (těch je nyní už sedm) hoří doma u Sylvy Chmelařové.

Den druhý po střelbě ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO), 11. prosince 2019 v Ostravě.
Ostravská „fakultka“ den poté: „Zavraždil nám dceru!“ plakali pozůstalí
Situace po střelbě 10. prosince 2019 ve fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě.
Když umírají nevinní lidé… Přehled případů pomsty v našem kraji