Obdarovávají muži své ženy, přítelkyně či třeba maminky květinou častěji na Valentýna, Mezinárodní den žen či případně Den matek? V oslovených ostravských květinářstvích uvedli, že květiny k MDŽ muži nakupují více než třeba na Valentýna.

Jaroslav Gombita z květinářství Kopretina v centru Ostravy říká, že se těžko dá odhadovat dopředu, jak moc budou letos muži květiny nakupovat. V uplynulých letech byly ale větší prodeje ve zmíněném květinářství právě před MDŽ. „Muži často nakupují růže, v oblibě jsou i karafiáty, tulipány, frézie i další druhy květin. Obecně platí, že mladší muži obdarovávají své ženy či přítelkyně růžemi, ti dříve narození pak kupují hodně karafiáty. Někdy z nostalgie, jindy prostě proto, že si je jejich manželky přejí,“ uvedl Jaroslav Gombita.

V prodejně Květiny Róza v Ostravě-Porubě jsou rovněž připraveni na to, že před svátkem žen budou mít zákazníků více. „Karafiáty začali nakupovat v poslední době i mladší muži. Na výběru květiny zase až tolik nezáleží, hlavně když na své ženy či přítelkyně nezapomenou,“ uvedla prodavačka zmíněného porubského květinářství.

Prodejna Květiny Orchidea v ostravském OC Laso je na páteční poptávku mužských zákazníků připravena. „Někdo ten svátek vnímá jako retro a koupí karafiáty, další zákazník pak vybere růži. Chodí se k nám radit třeba i šéfové firem, kteří chtějí obdarovat na MDŽ květinou své zaměstnankyně,“ uvedla prodavačka květinářství Orchidea.